تازه‌ترین قربانی خشونت مجازی | خودکشی ستاره موسیقی پاپ کره‌جنوبی

تازه‌ترین قربانی خشونت مجازی | خودکشی ستاره موسیقی پاپ کره‌جنوبی

 

همشهری آنلاین: ستاره سرشناس موسیقی پاپ و سینمای کره‌جنوبی که مدتی پیش به افسردگی پیشرفته دچار شده بود، در ۲۵ سالگی به زندگی خود پایان داد.

سولی ستاره موسیقی پاپ کره

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، پلیس منطقه سونگنام اعلام کرد پیکر بی‌جان سولی را روز ۱۴ اکتبر در محل اقامت این بازیگر و خواننده جوان پیدا کرده است. گفته می‌شود مدیر برنامه‌های سولی به دلیل اینکه نتوانسته بود چند ساعت با این ستاره سرشناس ارتباط برقرار کند، در خانه او رفته و با جنازه‌اش روبه‌رو شده است.

سولی یکی از اعضای گروه موسیقی پاپ f(x) در کره‌جنوبی بود که سال ۲۰۰۹ فعالیت خود را آغاز کرد و به موفقیت‌های گسترده داخلی (و تا حدودی بین‌المللی) دست یافت. او در تابستان ۲۰۱۴ فعالیت‌های خود را در این گروه برای مدتی متوقف کرد. در واقع انبوه شایعه‌ها درباره زندگی این ستاره جوان چنان در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی گسترده شده بود که سولی را به دردهای ناشی از استرس و هیجان دچار کرده بود.

سولی سرانجام در تابستان ۲۰۱۵ از گروه موسیقی پاپ f(x) جدا شد تا بیشتر روی فعالیت‌های سینمایی خود تمرکز کند. او ابتدا نقش اصلی فیلم ابرقهرمانی «واقعی» را در ۲۰۱۷ ایفا کرد و تابستان امسال هم نخستین ترانه خود را با نام «گابلین» به بازار فرستاد. سولی سال گذشته با حضور در یک برنامه تلویزیونی اعتراف کرد از نوجوانی از اختلال‌های عصبی رنج می‌برد و به همین دلیل بسیاری از دوستان بسیار نزدیک خود را از دست داده است.

یکی از آخرین ویدئوهای سولی در صفحه شخصی اینستاگرام او را در حال گریه کردن و گفتن جمله «من بد نیستم» نشان می‌داد. پس از خودکشی سولی، برخی از ستاره‌های دنیای موسیقی پاپ کره‌جنوبی به شدت از فضای بسیار مسموم هواداران در شبکه‌های اجتماعی انتقاد کرده و به آن تاخته‌اند.

 

منبع:همشهری آنلاین